Lampy bakteriobójcze
Lampy bakteriobójcze wytwarzają silne promienie UV-C, które nieodwracalnie zabijają bakterie, pleśnie, wirusy i inne drobnoustroje z powierzchni na którą padają. Dezynfekcja powietrza za pomocą takich lamp polega na przepływie skażonego powietrza przez komorę dezynfekcyjną – skażone powietrze jest zasysane przez wentylator, a filtr znajdujący się wewnątrz urządzenia skutecznie usuwa z niego niepożądane elementy. Warto dodać, że powietrze oddawane przez takie lampy jest niemal całkowicie wolne od drobnoustrojów.
Warto pamiętać
Warto również pamiętać o regularnym czyszczeniu i zmianie żarówek – lampy bakteriobójcze nie będą działać tak skutecznie jeśli wszystkie podzespoły nie będą regularnie konserwowane. Lampy takie idealnie sprawdzą się w walce z epidemią oraz z zabezpieczeniem pracowników przez zakażeniem, m.in. koronawirusem. Fachowcy z naszego zespołu pomogą dobrać odpowiedni typ lampy do pomieszczenia oraz przeprowadzą kontrolę podzespołów w celu wyeliminowania potencjalnych uszkodzeń.
Gdzie stosuje się lampy bakteriobójcze?
Lampy wytwarzające promienie UV-C są szczególnie polecane w ośrodkach zdrowia, szpitalach i gabinetach gdzie przebywają nie tylko pacjenci, ale i personel medyczny oraz odwiedzający chorych goście. Stosowanie takich lamp skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się niebezpiecznych zarazków na zewnątrz. Szczególnie polecane są również w laboratoriach oraz aptekach. Coraz większą popularnością cieszą się również w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, hotelowym czy gastronomicznym.
Lampy bakteriobójcze mogą być zamontowane do ściany przy suficie lub być umieszczone na ruchomym statywie. W zależności od potrzeb, dostosowujemy typ lampy do pomieszczenia – jeśli jest potrzeba oczyszczenia powierza, a nie tylko samej powierzchni, nasz technolog proponuje lampy przepływowe. Lampy o promieniowaniu bezpośrednim sprawdzą się na mniejszych powierzchniach.
Bezpieczeństwo lamp bakteriobójczych
Stosowanie takich lamp jest wysoce skuteczne, jednak podczas ich działania nie mogą być obecne w pomieszczeniu żadne osoby. Mocne naświetlanie krótkimi falami UV może być niebezpieczne dla człowieka. Wysoka skuteczność lamp jest jednak nieoceniona w wielu gabinetach medycznych i usługowych, gdzie stosuje się je również do dezynfekcji obiektów, z którymi pacjent lub klient miał styczność.
Darmowa konsultacja z wyceną