Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem to innowacyjna metoda, którą świadczy firma ProCleaner. Nie wymaga ona użycia żadnych środków chemicznych. Nasi wykwalifikowani pracownicy posiadają wszelkie kwalifikacje do wykonywania tej usługi – procedury stosowania techniki oraz zachowania bezpieczeństwa. Czyścimy suchym lodem zarówno wewnątrz budynków, jak i w przestrzeniach otwartych.

Technika czyszczenia suchym lodem może być używana do sprzątania każdej powierzchni. Suchy lód działa jedynie powierzchniowo, nie zmieniając materiału bazowego. Jest to metoda niezwykle innowacyjna, ponieważ może być aplikowana na urządzenia o nieokreślonym kształcie bez potrzeby ich demontowania oraz na urządzenia pod napięciem. Metoda ta nie powoduje odpadów wtórych oraz nie zanieczyszcza środowiska. Prostota i skuteczność to największe atuty tej metody!

Suchy lód

Suchy lód to stała forma CO₂ o temperaturze -79°C, która skutecznie i bezpiecznie likwiduje zabrudzenia. Podczas serwisu ta naturalna substancja aplikowana jest strumieniowo za pomocą specjalistycznego sprzętu. Po kontakcie z czyszczoną powierzchnią zmienia stan skupienia na gaz, dzięki czemu zwiększa swą objętość, odrywa zabrudzenia i odparowuje, nie pozostawiając dodatkowych powłok.

Profesjonalne czyszczenie suchym lodem Wrocław i okolice

Firma sprzątająca ProCleaner oferuje skuteczne i kompleksowe czyszczenie suchym lodem Wrocław jest siedzibą naszego przedsiębiorstwa, jednak świadczymy usługi nie tylko na terenie miasta, ale również jego okolic i dalszych obszarów. W przypadku takiego zapotrzebowania, możemy również bez przeszkód dojechać do klienta w dowolnej lokalizacji w Polsce.

Czyszczenie suchym lodem wiąże się z wieloma zaletami. Jest korzystne finansowo, zwłaszcza w porównaniu z konwencjonalnymi metodami czyszczenia, takimi jak piaskowanie czy też usuwanie zabrudzeń wodą pod wysokim ciśnieniem. Metoda ta jest również przyjazna dla środowiska. Nie uwalnia szkodliwych gazów, nie powoduje tworzenia odpadów wtórnych i pozostałości natryskiwanego materiału. Jest również bezpieczna dla człowieka i innych istot żywych. Pozwala na skuteczne zaoszczędzenie stosowanego materiału. Nie stwarza zagrożenia dla systemów przewodzących prąd (w stanie wyłączonym). Może być z powodzeniem wykorzystywana do likwidowania zabrudzeń z różnorodnych powierzchni, w szczególności metalowych.

Obróbkę suchym lodem można stosować nawet w przypadku instalacji wrażliwych na wilgoć i wodę. Zasadniczo umożliwia usuwanie wszystkich materiałów i tworzyw, które reagują w intensywny sposób na zmiany temperatury, w tym przede wszystkim klejów, lakierów, farb, wosków, olejów, bitumów czy pianek z tworzyw sztucznych. Z łatwością umożliwia wyczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc, nie wymagając przy tym przeprowadzania demontażu i późniejszego montażu czyszczonych urządzeń. Jest szybka, prosta i wygodna w przeprowadzaniu, a przy tym wyjątkowo efektywna. Działa jedynie na powierzchni danego przedmiotu czy sprzętu, nie wpływając w żaden sposób na materiał bazowy. Suchy lód jest nieabrazyjny, co pozwala chronić oczyszczaną powierzchnię.

Czyszczenie suchym lodem Wrocław – zastosowanie

Usługi czyszczenia suchym lodem we Wrocławiu wykorzystujemy przede wszystkim do skutecznego usuwania zabrudzeń z takich metalowych przedmiotów i sprzętów, takich jak m.in.:
  • zbiorniki, pojemniki i formy,
  • silniki, turbiny i generatory,
  • instalacje sterownicze oraz izolatory,
  • części wyposażenia, narzędzia,
  • instalacje mieszające, produkcyjne i napełniające,
  • wentylatory, suszarki i korony,
  • rolki i taśmy transportowe,
  • gorące płyty i formy,
  • pozostałości węgla i tłuszczu,
  • zgorzeliny i żużle.
Ponadto wspomniana metoda pozwala na efektywną naprawę i usuwanie szkód pożarowych w urządzeniach elektrycznych czy też szafach rozdzielczych systemów. Obróbka strumieniowa suchym lodem znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach i dziedzinach. Sprawdzi się m.in. w przemyśle odlewniczym i stalowym, elektrycznym, tworzyw sztucznych, wulkanizacyjnym, motoryzacyjnym, obróbki drewna, opakowań, a także spożywczym i piekarniczym. Może być również z powodzeniem wykorzystywana w elektrowniach i instalacjach spalania odpadów.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

W przypadku tego procesu, granulat suchego lodu o średnicy ok. 3 mm z zamrożonego w temperaturze -79 stopni Celsjusza dwutlenku węgla, zostaje bardzo mocno przyspieszony, a następnie nanoszony strumieniowo na czyszczoną powierzchnię. Metoda ta przypomina zabieg piaskowania lub też mycia wodą pod ciśnieniem, jednak suchy lód osiąga znacznie lepsze rezultaty. Po zetknięciu suchego lodu z brudem, granulki kurczą się, a dzięki nagłemu zmniejszeniu objętości, tworzą się w nim pęknięcia i materiał staje się kurczliwy. Jako że granulowany lód uderza w zanieczyszczenie z dużą energią, odrywa się ono od powierzchni. Ponadto, kiedy granulki suchego lodu przenikają przez materiał, który chcemy usunąć, wchodzą w kontakt z podłożem. Jego cieplejsza powierzchnia sprawia, że lód zmienia swój stan skupienia ze stałego w gazowy. CO2 zwiększa kilkaset razy swą objętość, a rozszerzając się, usuwa zabrudzenie. Działanie czyszczące metody obróbki suchym lodem opiera się więc na energii cieplnej oraz kinetycznej granulek, czego efektem jest kruchość i odrywanie się brudu. Z kolei szybka zmiana stanu skupienia materiału natryskowego pozwala na ostateczną likwidację zanieczyszczeń z danej powierzchni.
Darmowa konsultacja z wyceną

Uzupełnij formularz

PL
logo procleaner

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Zostań naszym Klientem i odbierz pakiet powitalny :)