Ozonowanie pomieszczeń

Ozon to nic innego jak trójatomowa odmiana tlenu (O3). Z chemicznego punktu widzenia ozon ma tak silne działania utleniające właśnie dzięki trzeciemu atomowi, który ma tendencję do rozdzielania się od reszty związku. Właściwość tę wykorzystuje się m.in. do ozonowania metodą ULV, która ma silne działanie odkażające i bakteriobójcze.

Generowanie ozonu odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń, które za pomocą prądu generują z powietrza ozon. Ozonowanie wnętrza jest skuteczną metodą dezynfekcji oraz odświeżania pomieszczeń, szczególnie przydatną w czasie panującej pandemii oraz przy zwiększonym ryzyku zakażenia drobnoustrojami.

Nasze doświadczenie
Posiadamy doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu usług, które zostały potwierdzone wieloma kontraktami z naszymi kontrahentami i przeprowadzonych skutecznych dezynfekcji pomieszczeń. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem, który przedstawi odpowiednie metody i środki, które można zastosować do wybranego typu pomieszczeń.

Ozonowanie – zastosowanie

Ozonowanie to bardzo skuteczna metoda dezynfekcji pomieszczeń. Sprawdzi się idealnie w obiektach hotelowych, jak również w pomieszczeniach biurowych, halach magazynowych i przemysłowych oraz centrach logistycznych, gdzie przebywa dużo osób i zwiększa się ryzyko przenoszenia wirusów oraz bakterii. Warto jednak wspomnieć, że ozon jest niebezpieczny dla człowieka, dlatego zaleca się stosowanie tej metody po godzinach pracy lub dokładne wywietrzenie pomieszczenia po skończonej dezynfekcji. Dzięki metodzie ULV, czyli mikroskopijnej mgle rozpylanej w pomieszczeniach, cały proces jest bardzo skuteczny. Rozpylana substancja dostaje się w każdy, nawet najmniejszy zakamarek, i skutecznie oczyszcza powierzchnie. Nie osiada jednak na obiektach i nie pozostawia zabrudzeń oraz nieprzyjemnego zapachu. Idealnie sprawdzi się przy alergikach oraz w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak np. łazienki, ponieważ skutecznie usuwa roztocza i pleśń.

Zakres usług

Nasze usługi świadczymy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, które zostały szczegółowo przetestowane i dostosowane do wymagań różnych obiektów. Posiadamy ozonatory przeznaczone na mniejsze obiekty, jak biura czy pokoje hotelowe, oraz przemysłowe, które sprawdzą się przy wielkopowierzchniowych halach czy magazynach.
Nasz dział technologiczny skrupulatnie przygotowuje zespół i urządzenia aby jak najskuteczniej przeprowadzić ozonowanie. Za pomocą dopasowanych do pomieszczeń urządzeń, wykwalifikowani specjaliści wykonują usługę na najwyższym poziomie, dbając o odpowiednie zabezpieczenie.
Darmowa konsultacja z wyceną

Uzupełnij formularz

logo procleaner

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Zostań naszym Klientem i odbierz pakiet powitalny :)