Osiedla mieszkaniowe

Usługa sprzątania osiedli mieszkaniowych jest dla ProCleaner standardowym serwisem, który mamy w swojej ofercie. Usługa sprzątania na terenach mieszkalnych może obejmować sprzątanie bloków, kamienic czy całych osiedli mieszkaniowych. Zapewniamy najwyższą jakość usług świadczonych przez nasz wykwalifikowany personel oraz jedynie rekomendowane, certyfikowane środki czystości. Każde wspólne miejsce lokatorów jest odpowiednio zadbane. Świadczenie dopasowujemy do potrzeb klienta, poszerzając bądź zawężając ofertę. Częstotliwość oraz godziny pracy naszego serwisu sprzątającego uzgadniamy z kontrahentem.

W ramach świadczenia oferujemy:

 • czyszczenie bram wejściowych i wjazdowych
 • zamiatanie, mycie i pielęgnacja podłóg, schodów, wind
 • odkurzanie i pranie dywanów, wykładzin, chodników, tapicerek meblowych
 • mycie okien oraz przeszkleń
 • czyszczenie lamperii, balustrad
 • mycie wyposażania
 • sprzątanie terenów zewnętrznych: utwardzonych i zielonych
 • odśnieżanie.
Kamienice, bloki oraz całe osiedla wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najbardziej nowoczesne budowle szybko staną się zaniedbane, jeśli ich zarządcy nie znajdą wykwalifikowanej firmy, która skupi się na kompleksowej obsłudze całego obiektu. Czyszczenie, pielęgnacja oraz zabezpieczanie – to podstawowe czynności, dzięki którym każda nieruchomość zawsze prezentuje się odpowiednio, a jej mieszkańcy mają uczucie, iż mieszkają w czystym oraz zadbanym budynku

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych jest standardową obsługą, dostosowaną do potrzeb kontrahentów. Częstotliwość oraz rodzaj wykonywanych czynności ustala się na podstawie wymagań oraz zapotrzebowania wszystkich mieszkańców. Sprzątając bloki, kamienice i całe osiedla wykwalifikowana kadra pracownicza wykorzystuje jedynie certyfikowane i sprawdzone środki czystości, które zapewniają długotrwałą świeżość, połysk oraz pielęgnację.
Osiedla mieszkaniowe
Do obowiązków firmy należy:
 • czyszczenie bram wjazdowych oraz garażowych;
 • zamiatanie, mycie oraz pielęgnacja podłóg, schodów, wind, lamperii i balustrad;
 • odkurzanie i pranie dywanów, tapicerek, wykładzin i obić meblowych;
 • mycie okien, parapetów i wszystkich przeszklonych elementów nieruchomości;
 • sprzątanie zielonych i utwardzonych elementów zewnętrznych oraz odśnieżanie;
 • czyszczenie elementów stałych wyposażenia nieruchomości.

Czystość warta uwagi – sprzątanie bloków i kamienic

Dbanie o wszystkie elementy znajdujące się w budynku jest bardzo istotną częścią jego pielęgnacji oraz impregnacji. Jakiekolwiek zaniedbania mogą spowodować trwałe zniszczenia, przez które cała nieruchomość będzie źle wyglądać. Dlatego też po oddaniu budynku do użytku jego zarządca powinien się skontaktować z firmą sprzątającą oraz podpisać umowę regulującą zakres jej obowiązków. Sprzątanie osiedli mieszkaniowych to standardowa usługa, którą dostosowuje się do wymagań oraz potrzeb zarządcy i mieszkańców. Sprzątając osiedla mieszkaniowe, kamienice i bloki można zrezygnować z niektórych obowiązków, a także ustalić ich częstotliwość. W sezonie letnim mycie podłóg nie będzie aż tak konieczne jak podczas deszczowej jesieni lub zimy. Zakres obowiązków należy przemyślanie dostosować, aby kamienice, bloki i wspólnoty mieszkaniowe zawsze mogły się cieszyć czystym oraz zadbanym budynkiem.

Sprzątanie na osiedlu

Wynajmując firmę sprzątającą nie można zapomnieć o całym osiedlu i otaczającej budynek zieleni. Czasami są to niewielkie obszary pokryte trawą, niekiedy przy bloku stoi plac zabaw lub ławka, o którą także należy zadbać. Zaniedbywane przez dłuższy czas elementy te po prostu źle wyglądają a niekiedy ulegają trwałej degeneracji, co w oczywisty sposób rzutuje na odbiór całej nieruchomości. Właśnie dlatego warto już zawczasu pomyśleć o usługach firmy sprzątającej osiedla, by móc się cieszyć zadbanym, nowoczesnym budynkiem.

Bezpieczeństwo mieszkańców

Dbając o osiedle, sprzątając kamienice oraz bloki należy korzystać wyłącznie z atestowanych środków czystości. Dzięki temu, mieszkańcy nie muszą martwić się np. możliwą stycznością z szkodliwymi dla zdrowia substancjami. Sprzątając kamienice, bloki i osiedla trzeba mieć na uwadze nie tylko estetykę, ale i komfort wszystkich użytkowników nieruchomości.
Darmowa konsultacja z wyceną

Uzupełnij formularz

logo procleaner

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Zostań naszym Klientem i odbierz pakiet powitalny :)