Sposoby zabezpieczania posadzek

Zabezpieczanie posadzek pozwala ochronić je przed zniszczeniem i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Przedłuża ich trwałość, ułatwia bieżącą pielęgnację, a dodatkowo nadaje estetyczny wygląd. Spośród najczęściej stosowanych metod impregnowania poziomych płaszczyzn, należy wymienić: polimeryzację, krystalizację, lakierowanie, woskowanie oraz hydrofobizację. Wykonanie powłoki ochronnej przez wyspecjalizowaną w tym naszą firmę jest gwarancją uzyskania trwałego i skutecznego zabezpieczenia podłogi.

Polimeryzacja posadzek
Nałożenie warstwy polimeru na posadzki pozwala ochronić ich powierzchnię przed zarysowaniem, co znacząco przedłuża ich żywotność. Dzięki polimeryzacji posadzki staje się ona łatwiejsza w utrzymaniu czystości, gdyż gładka powłoka uniemożliwia trwałe osadzanie się brudu i osadu. Ponadto tak zabezpieczona posadzka jest błyszcząca, zadbana i wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Polimeryzacja posadzek jest dedykowana do płaszczyzn wykonanych z betonu, PCV, winylu, lastriko lub wykładzin PCV zgrzewanych na gorąco.

Krystalizacja posadzek
Krystalizacja posadzek to zabieg, podczas którego podłoga zostaje utwardzona, zyskując odporność na zarysowania i uszkodzenia. Tego typu zabezpieczanie posadzek pozwala wydobyć ich naturalny blask, przynosząc atrakcyjny i estetyczny wygląd podłogi. Dodatkowo dzięki krystalizacji posadzek zwiększają się ich właściwości antypoślizgowe, pozwalając na bezpieczne przemieszczanie się i zniwelowanie ryzyka poślizgu, który może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Krystalizacja posadzek jest przeznaczona do podłóg z marmuru, trawertynu, lastriko, betonu oraz konglomeratu.

Lakierowanie posadzki
Lakierowanie posadzki jest stosowane do podłóg wykonanych z różnego rodzaju drewna. Naniesienie kilku warstw specjalnego lakieru na posadzkę zabezpiecza ją przed zarysowaniem, uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Lakier na posadzkach zapobiega także wnikaniu wilgoci, która jak wiadomo, wyjątkowo niekorzystnie wpływa na drewno. Lakierowana podłoga zyskuje elegancki wygląd, który na pewno zostanie utrzymany na dłużej dzięki położonemu lakierowi. W zależności od zastosowanego wykończenia, czyli czy jest to mat, półmat bądź połysk, posadzka może mieć również zwiększone właściwości antypoślizgowe, co oczywiście zwiększa bezpieczeństwo.

Woskowanie posadzki

Woskowanie posadzki jest przede wszystkim przeznaczone do podłóg drewnianych, wykonanych z dębu, buku, jesionu, sosny lub drzew egzotycznych. Odpowiednio nałożona warstwa wosku na posadzce tworzy ochronną powłokę, która zabezpiecza drewno przed wnikaniem w nie wody oraz chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Woskowane drewno zyskuje delikatny, satynowy połysk, zyskując przy okazji właściwości antystatyczne. Jednocześnie wosk na posadzkach pozwala drewnu oddychać i samoczynnie regulować odpowiedni mikroklimat.

Hydrofobizacja posadzki
Hydrofobizacja posadzki ma na celu zabezpieczenie jej przed wilgocią i niepożądanym skutkom jej oddziaływania. Chroni ona przed pojawieniem się grzybów i pleśni, a także korozją oraz degradacją struktury betonu, cegły i kamienia. Hydrofobizacja posadzek ułatwia także utrzymanie porowatych podłóg w czystości. Dzięki odpychaniu cieczy odpowiednio zaimpregnowana hydrofobizowana posadzka przez wiele lat pozostaje w dobrej kondycji i estetycznym wyglądzie.
Dbanie o posadzkę pozwala nie tylko zwiększyć jej walory estetyczne, ale również zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić bezpieczeństwo, co jest nieocenioną zaletą zastosowania jednego z powyższych rozwiązań.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
logo procleaner

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Zostań naszym Klientem i odbierz pakiet powitalny :)