Zabezpieczanie posadzek

Zabezpieczenie posadzek przed czynnikami zewnętrznymi to najlepszy sposób na wydłużenie żywotności oraz zachowanie estetycznego wyglądu podłogi. Konserwacja chroni przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi, a także hamuje wnikanie zabrudzeń.

ProCleaner posiada w swojej ofercie szereg różnych usług rewitalizujących oraz zabezpieczających dla wielu rodzajów posadzek. Używamy specjalistycznych maszyn oraz nowoczesnych preparatów, dając tym samym gwarancję najwyższego standardu. Podłogę odpowiednio przygotowujemy do zabiegów, wykonując prace czyszczące, ścierające oraz uzupełniające. Techniki zabezpieczeń dopasowujemy do typu i struktury powierzchni. Konserwację najczęściej opieramy na impregnacji i akrylowaniu.

Zabezpieczanie posadzek jest procedurą złożoną, która wymaga zachowania reżimu technologicznego i nienagannej czystości w kolejnych etapach procesu. Wysoki standard usług gwarantujemy dzięki wiedzy, umiejętnościom, specjalistycznym preparatom i maszynom.

Usługi oferowane przez naszą firmę sprzątającą:

Polimeryzacja polega na nałożeniu na posadzkę preparatu polimerowego, który tworzy nieprzepuszczalną powłokę. Polimer ma właściwości utwardzające i antypoślizgowe, nadaje wysoki połysk oraz ułatwia utrzymanie czystości. Akrylujemy podłogi m.in.: betonowe, PCV, linoleum, marmoleum, tarkettowe i kauczukowe.
Krystalizacja polega na aplikacji na powierzchnię środka chemicznego, który zmienia strukturę podłogi. Powoduje utwardzenie powierzchni, dzięki czemu posadzka staje się odporna na uszkodzenia. Krystalizacja nadaje: wysoki połysk oraz właściwości antypoślizgowe. Usługa przeznaczona dla podłóg: kamiennych, betonowych, konglomeratowych i lastrykowych.
Lakierowanie polega na nałożeniu kilku warstw lakieru, który pozostawia warstwę zabezpieczającą na powierzchni drewna. Służy zabezpieczeniu przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi oraz wilgocią. Indywidualnie dobierany sposób wykończenia: połysk, półmat lub mat, wpływa na stopień poślizgu posadzki. Lakierowanie wykonywane jest na podłogach drewnianych każdego gatunku.
Olejowanie polega na nałożeniu kilku warstw specjalistycznego oleju, który wnika w strukturę drewna. Impregnacja nie pozostawia na powierzchni dodatkowych warstw, dzięki czemu podłoga swobodnie reguluje swój mikroklimat – „oddycha”. Po impregnacji posadzka jest odporna na uszkodzenia, a także wykazuje właściwości antystatyczne. Olejowanie wykonujemy na podłogach drewnianych większości gatunków, z wyjątkiem zawierających węglan wapnia lub krzemionkę.
Woskowanie polega na nałożeniu warstwy wosku, który tworzy wierzchnią powłokę. Wosk chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń, działa antystatycznie, nadaje połysk, zapobiega wnikaniu wody, jednocześnie pozwala podłodze regulować swój mikroklimat. Wykonywane jest głównie na powierzchniach drewnianych.
Hydrofobizacja czyli nadawanie posadzce właściwości hydrofobowych (zabezpieczenie przed pochłanianiem wilgoci i cieczy). Polega na nałożeniu preparatu, który wnika w strukturę powierzchni lub pozostawia na niej cienką powłokę. Hydrofobizację wykonuje się na różnego rodzaju podłogach m.in. betonowych, kamiennych, ceglanych.

Serwis sprzątający dopasowujemy do klientów. Zakres pracy ustalamy indywidualnie, dostosowując usługę do potrzeb i wymagań.
Częstotliwość świadczeń oraz godziny ich realizacji ustalamy z naszymi partnerami biznesowymi.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI